Novy Szczyrk - Lokalizacja

Apartamenty w Szczyrku

Atrakcje turystyczne

Apartamenty Novy Szczyrk zlokalizowane są w samym centrum Szczyrku, miejscowości położonej w Beskidzie Śląskim i obecnie rozwijającej się bardzo szybko jako najnowocześniejszy i największy ośrodek narciarski w kraju. Jest to jedna z najchętniej wybieranych przez Inwestorów lokalizacji w Polsce dzięki wielu inwestycjom w infrastrukturę zrealizowanym w ostatnich latach.

Hotel zima góry

Na terenie Szczyrku działa kilka dużych szkółek i ośrodków narciarskich. Przeznaczone są one dla wszystkich ceniących aktywny wypoczynek narciarzy, snowboardzistów, narciarzy biegowych a nawet miłośników saneczkarstwa. Najpopularniejsze z nich to: Kompleks Narciarski "Biały Krzyż", Szczyrk Mountain Resort, Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, Beskid Sport Arena, Stok Kaimówka czy Ośrodek Beskidek.

Trasy rowerowe

Szczyrk to nie tylko zimowe szaleństwo, to także raj dla rowerzystów. Można znaleźć tutaj kilka pięknych widokowych tras rowerowych o różnym stopniu trudności oraz coś dla amatorów kolarstwa crossowego.

Szlaki turystyczne

Szczyrk i okolice to idealne miejsca do uprawiania turystyki pieszej. Znajdują się tu świetnie wytyczone i urozmaicone szlaki zarówno pod względem atrakcji jak i widoków. Najpopularniejsze z nich to Skrzyczne Schronisko PTTK, Klimczok Schronisko PTTK i Przełęcz Karkoszczonka.

Kolej Linowa na Skrzyczne

Kanapowa Kolej Linowa na Skrzyczne to jedna z największych atrakcji Szczyrku. Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów o wysokości 1257m n.p.m. Wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Wyjechać tam można całoroczną 4-osobową kolejką kanapową , która kursuje na dwóch odcinkach: Szczyrk na Jaworzynę oraz Jaworzyna na Skrzyczne.

Plac św.Jakuba

Położony w ścisłym centrum Szczyrku (miedzy ulicą Beskidzką a Deptakiem nad Żylicą) plac powstał na terenie dawnego dworca autobusowego. Wyposażony w ławki, stojaki na rowery, fontannę i strumień, oraz trawiastą plażę stanowi miejsce wypoczynku mieszkańców i turystów. W okresie zimowym na terenie Placu św. Jakuba znajduje się lodowisko, z którego wszyscy chętnie korzystają.

Kościół św.Jakuba

Najstarszy i najcenniejszy zabytek architektury w Szczyrku to ponad 200 letni drewniany kościółek. Sanktuarium św. Jakuba zlokalizowane jest przy ul. Beskidzkiej 107, codziennie odbywają się w nim Msze Święte. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego w pętli beskidzkiej.

Sanktuarium Maryjne Na Górce

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku położone jest w północnej części miasta potocznie zwanej "Górką". W 1894r miały mieć tu miejsce objawienia Matki Bożej. Jest to miejsce licznych pielgrzymek udających się do cudownego obrazu Matki Bożej i cudownego żródełka.

Kompleks Skoczni Skalite

Skocznie Skalite to następna z większych atrakcji Szczyrku. Jest to kompleks trzech skoczni zlokalizowanych na północnym stoku góry Skalite(864 m n.p.m.). W skład obiektu wchodzą trzy skocznie: normalna, średnia i mała. Jest to miejsce z którego chętnie korzysta reprezentacja naszych skoczków jak i odbywają się tutaj zawody krajowe i zagraniczne w skokach narciarskich.

Jaskinia Malinowska(i inne)

Ciekawą atrakcją Szczyrku i okolic jest Jaskinia Malinowska. Jest to jednak atrakcja dla turystów bardziej zaawansowanych i wymagająca pomocy firm wyspecjalizowanych w takiego rodzaju atrakcjach. Oprócz Jaskini Malinowskiej godne polecenia są Jaskinia w Trzech Kopcach w której żyją dwa rodzaje nietoperzy: podkowiec mały i nocek duży, Jaskinia Salmopolska oraz Jaskinia w Jaworzynie.

Beskidzka Galeria Sztuki BATOR ART GALLERY

Galeria BATOR ART GALLERY prezentuje głównie malarstwo i ceramikę. Można tu podziwiać i zakupić prace profesjonalnych artystów. Zajmuje się także organizacją "spotkań ze sztuką" czyli wykładów o sztuce, warsztatów plastycznych, koncertów muzyki klasycznej, wieczorków autorskich czy imprez folklorystycznych. Galeria jest obiektem szlaku kulturowego województwa śląskiego.